четвер, 26 грудня 2013 р.

"З небес на землю в час нічний приходить Миколай святий"



19 грудня  православні  люди  всього  світу  святкують  день  святого  Миколая  Чудотворця.  Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая. Це довгожданий день року, адже слухняних діток під подушкою чекають гостинці, а от бешкетникам варто задуматися про свою поведінку та чекати в подарунок тільки різочку.

Першокласники Червонозаводської ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів теж з нетерпінням чекали на зустріч із Святим Миколаєм. І ось, нарешті, відбулося це яскраве  свято в актовому  залі школи, де  зібралося багато дітлахів в передчутті казкового дійства. В цій затишній, святковій атмосфері відбулося театралізоване свято «З небес на землю в час нічний приходить Миколай Святий» із піснями, віршами та запальними танцями. Ведучі Українець (Зрібняк І.),  Українка(Піддубна В.) та Веселунка (Нестеренко А.) і Буркун (Богомол С.) розпочали  свято та запросили казкових героїв  розповісти, що чекає глядачів в майбутньому. Циганка (Сорока Я.) наворожила багато подарунків, Баба Яга (Сторчак Т.) намагалася зіпсувати свято та навіяти сон, Астрономи (Величко Б., Полонський Д.) навіщували, що в гості  до дітей прийде Св. Миколай. Був там і чортик Антипко(Ковтун А.), який намагався посварити сестричок Марусю (Мусіян С. ) та Мартусю (Вознесенська А.).  Ангели (Майборода А., Ніколенко М.) прогнали Антипка і привели Святого Миколая (Козак М.О., зав. земельним відділом міської ради), який привітав дітлахів із святом та  із задоволення послухав вірші, які приготували для нього малеча. Побажавши веселих зимових свят він роздав солодощі всім маленьким глядачам.

Чудове і загадкове свято було підготовлене працівниками Червонозаводської міської бібліотеки №1,  педагогом-організатором Червонозаводської ЗОШ №1 Золотницької М.М. та учнями школи  5 і 9 класів. На свято завітав і міський голова Сидоренко В.В., який є частим гостем, учасником та спонсором заходів, що організовує міська бібліотека.



 

 

 


 

 


 


 

 

четвер, 10 жовтня 2013 р.


Нам пам’ятати треба це завжди.

                10 жовтня 2013 р. на дитячому абонементі  Червонозаводської  міської бібліотеки пройшов Урок Мужності «Вклонімося великим тим рокам» для учнів 5-х класів  Червонозаводської  середньої школи №1.

            У проведенні уроку взяли участь ведучі Єрмакова Л.М.,Матяш А.В. та учениці 5-го класу Матвієнко Катя та Нестеренко Аліна. Разом з учнями були присутні на заході організатор позакласної роботи Золотницька М.М. та шкільний бібліотекар Прядка Н.О.

            Учні прослухали пісні воєнних років  – М.Матусовського «На безымянной высоте» та вже таку ,яка стала народною - «Катюшу».

            На уроці прозвучали спогади  пенсіонера Андрія Івановича Лисенка,який в ті страшні роки був дитиною і добре запам’ятав пережиті страхіття минулої війни .

         Разом з дорослими в партизанських загонах, у ворожому підпіллі боролися юні герої.. Більшість школярів зайняли робочі місця батьків, що пішли на фронт, доглядали за пораненими в госпіталях, працювали на колгоспних полях.  Заклик «Все для фронту,все для Перемоги» став визначальним у їхньому  житті.

            Згадали і про славнозвісну  БМ-13 – легендарну «Катюшу» яка стала яскравим прикладом ефективності гвардійських мінометних частин, що  їх основу складали «Катюші». Ось  рядки зі спогадів маршала Жукова: «Реактивные снаряды своими действиями производили сплошное опустошение. Я смотрел районы, по которым велся обстрел, и увидел полное уничтожение оборонительных сооружений...»

            Учениця Катя Матвієнко прочитала вірш Василя Симоненка «Жорна»,де,зокрема,сказано про ворогів:

Хай сатаніють виродки од крику
нас не знобить од їхньої хули:
нам жорна ті із кам'яного віку
на танках варвари з Європи привезли.

І то для них таки й була наука,
коли у всього світу на виду,
немов у жорнах, дужі наші руки
перемололи варварську орду...

          Яскравим проявом радянського патріотизму була добровільна фінансова допомога трудящих державі, що дозволяє додатково направити на фронт 2565 літаків,кілька тисяч танків і багато іншої військової техніки. Надходження грошових коштів від населення у Фонд оборони,до Фонду Червоної Армії та ін, за позиками та лотереями  склали понад 100 мільярдів рублів.

          Навряд чи медикам вдалося б врятувати життя багатьом військовослужбовцям,якби в тилу для цієї благородної мети люди не здавали свою кров. Радянський патріотизм проявився і в донорському русі, в якому брали участь 5.5 мільйонів чоловік. За час війни вони дали фронту близько1,7 мільйонів літрів крові,що більшою мірою сприяло поверненню в стрій воїнів після поранень.

           Присутні на заході висловили щиру подяку та низький уклін за 70 років мирного і спокійного життя та вшанували хвилиною мовчання загиблих на війні.